Zapoznaj się z najnowszymi nowinkami informacjami z Bloga LH.pl na temat WordPress-a i nie tylko:

 • Jak dodać stronę na WordPressie do wyszukiwarki Google?
  by Błażej Starosta on 15 stycznia 2020 at 10:55

  Artykuł Jak dodać stronę na WordPressie do wyszukiwarki Google? pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. Masz już stronę internetową, wszystko zapięte na ostatni guzik i z otwartymi ramionami czekasz na odwiedzających. Ci jednak się nie pojawiają. Może się okazać, że Twoja strona w ogóle nie jest indeksowana przez Google i nie wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Zobacz, jak to sprawdzić i jak temu zaradzić. Dobra strona czy sklep internetowy to nie wszystko – jako właściciele witryny internetowej musimy jeszcze zadbać o to, aby wyświetlała się w Google. To w końcu najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa i obecność w jej wynikach wyszukiwania jest absolutnie niezbędna. Bez tego nie będziesz w stanie spopularyzować strony, przyciągnąć czytelników lub zebrać potencjalnych… Artykuł Jak dodać stronę na WordPressie do wyszukiwarki Google? pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

 • Pierwsze wyrenderowanie treści i elementu znaczącego – jak skrócić?
  by Aneta Rutkowska on 14 stycznia 2020 at 10:05

  Artykuł Pierwsze wyrenderowanie treści i elementu znaczącego – jak skrócić? pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. Pierwsze wyrenderowanie treści oraz elementu znaczącego to 2 z 6 z elementów analizy szybkości ładowania stron WWW. Artykuł Pierwsze wyrenderowanie treści i elementu znaczącego – jak skrócić? pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

 • Posiadasz domenę .pl? Poznaj jej cykl życia
  by Aneta Rutkowska on 10 stycznia 2020 at 10:52

  Artykuł Posiadasz domenę .pl? Poznaj jej cykl życia pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. Każda domena posiada swój cykl życia rozpoczynający się od chwili rejestracji usługi i kończący w momencie powrotu do puli domen wolnych. Na cykl składają się fazy, w których domena może być zarezerwowana, aktywna, zablokowana bądź wygasająca. Zasady dotyczące rejestracji i utrzymania domen narzucone są przez rejestratorów głównych. W przypadku domen polskich jest to NASK, czyli Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Domeny polskie, czyli nazwy z końcówkami .pl Pierwszym krokiem do rejestracji domeny jest jej zamówienie. Od 15.06.2015 roku można tego dokonać tylko za pośrednictwem wybranego partnera NASK i nie istnieje już możliwość zakupu domeny bezpośrednio u głównego rejestratora. Jeśli po dokonaniu… Artykuł Posiadasz domenę .pl? Poznaj jej cykl życia pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

 • Odłóż ładowanie obrazów poza ekranem w WordPressie
  by Błażej Starosta on 9 stycznia 2020 at 09:29

  Artykuł Odłóż ładowanie obrazów poza ekranem w WordPressie pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. PageSpeed Insights przy sprawdzaniu strony wyświetla komunikat „Odłóż ładowanie obrazów poza ekranem”? To nic innego jak brak funkcji lazy load. Zobacz, co to znaczy, co to daje i jak zaimplementować tę funkcję w WordPressie. Staramy się, aby strony otwierały się jak najszybciej i były najlżejsze. Każda sekunda ma wpływ na pozycjonowanie strony, a także na konwersję. Niestety, obecne trendy dotyczące popularnych treści potrafią znacząco to utrudniać. Dziś uwagę najbardziej przyciągają zdjęcia oraz materiały wideo. Pamiętajmy jednak, że te bez odpowiedniej optymalizacji (oraz umieszczone w nadmiarze) potrafią mocno spowolnić działanie witryny. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby, które przetestowały swoją stronę pod… Artykuł Odłóż ładowanie obrazów poza ekranem w WordPressie pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

 • Wysyłka wg wagi w WooCommerce. Jak ją skonfigurować?
  by Błażej Starosta on 27 grudnia 2019 at 13:03

  Artykuł Wysyłka wg wagi w WooCommerce. Jak ją skonfigurować? pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. Sprzedajesz produkty o różnych gabarytach i chcesz, aby przy składaniu zamówienia obliczana była wysyłka wg wagi przedmiotów w koszyku? Da się zrobić! W trakcie konfiguracji sklepu internetowego istotna jest prawidłowa konfiguracja sposobów wysyłki i ich kosztu. Jeśli sprzedajesz produkty znacząco różniące się wagą, a nie masz możliwości oferowania zawsze tych samych kosztów wysyłki, to konieczne jest skonfigurowanie wysyłki na podstawie wagi zamówionych produktów. Wysyłka wg wagi może stanowić jednak wyzwanie. Co prawda WooCommerce oferuje tzw. klasy wysyłkowe, jednak wykorzystanie tej funkcji na potrzeby stworzenia sporej ilości szczegółowych zakresów wagowych i przypisania ich do produktów może być czasochłonne i mało przyszłościowe.… Artykuł Wysyłka wg wagi w WooCommerce. Jak ją skonfigurować? pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

 • Jak zainstalować Google Tag Manager w WordPressie
  by Błażej Starosta on 19 grudnia 2019 at 12:37

  Artykuł Jak zainstalować Google Tag Manager w WordPressie pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. Google Tag Manager obił Ci się o uszy, ale nie wiesz, czym dokładnie jest? A może masz problem z jego wdrożeniem do WordPressa? Przyglądamy się Google Tag Managerowi, a także sprawdzamy, na jakie sposoby można go zainstalować na swojej stronie. Kiedy już wdrożymy na stronie funkcje niezbędne do jej prawidłowego działania, to kolejnym krokiem jest zintegrowanie usług analitycznych oraz marketingowych. Do takich usług można zaliczyć narzędzia do analizy ruchu, odwiedzin i sprzedaży (np. Google Analytics), pomiaru skuteczności kampanii reklamowych i ich konwersji (np. Facebook Pixel) czy wyświetlania reklam (Google Ads). To tylko wierzchołek góry lodowej – dostępnych jest jeszcze wiele… Artykuł Jak zainstalować Google Tag Manager w WordPressie pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

 • Backup WordPressa. Jak i po co zrobić kopię zapasową?
  by Błażej Starosta on 12 grudnia 2019 at 15:36

  Artykuł Backup WordPressa. Jak i po co zrobić kopię zapasową? pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. Wielu użytkowników nie wie, jak zrobić kopię zapasową WordPressa, aby zabezpieczyć się przed utratą danych. Warto się tego nauczyć, aby posiadać własny backup strony, nawet jeśli usługodawca gwarantuje nam dostęp do automatycznych kopii po stronie hostingu. Spis treści Wstęp Dlaczego warto wykonywać kopie zapasowe? Jak i gdzie przechowywać kopie zapasowe? Miejsca przechowywania backupu Zabezpieczanie kopii zapasowej Częstotliwość tworzenia kopii zapasowych Sposoby wykonywania kopii zapasowych Kopia ręczna (FTP, phpMyAdmin) Kopia za pomocą wtyczki do WordPressa Kopia po stronie hostingu Wykonywanie ręcznego backupu (FTP, phpMyAdmin) Krok 1: Konfiguracja klienta FTP Krok 2: Kopiowanie plików WordPressa przez FTP Krok 3: Eksport bazy danych… Artykuł Backup WordPressa. Jak i po co zrobić kopię zapasową? pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

 • Jak przetłumaczyć motyw i wtyczki WordPressa na język polski
  by Błażej Starosta on 29 listopada 2019 at 14:04

  Artykuł Jak przetłumaczyć motyw i wtyczki WordPressa na język polski pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. Czy wybrany przez Ciebie motyw wyświetla frazy w języku angielskim i nie wiesz, jak je przetłumaczyć? Z pomocą przychodzi Loco Translate, prosta w obsłudze wtyczka, która pozwala tłumaczyć pliki motywów i wtyczek. Instalując motywy oraz wtyczki do WordPressa możemy natrafić na frazy wyświetlane w języku angielskim (np. „Leave a comment“, „Read more“ lub „Recent posts“). Niektórzy autorzy motywów pozwalają samemu zmienić treść np. przycisku „Read more”, ale nie jest to regułą. Gdy po przejrzeniu ustawień okazuje się, że nie ma żadnej opcji pozwalającej wpisać w to miejsce własny tekst, jedynym wyjściem wydaje się być ingerencja w pliki motywu lub wtyczki.… Artykuł Jak przetłumaczyć motyw i wtyczki WordPressa na język polski pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

 • Chrome oznaczy Twoją stronę, jeśli wczytuje się ona za wolno
  by Błażej Starosta on 12 listopada 2019 at 13:55

  Artykuł Chrome oznaczy Twoją stronę, jeśli wczytuje się ona za wolno pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. Dbasz o to, aby Twoja strona ładowała się szybko? Jeśli nie, to pora zacząć. Google planuje dodanie do przeglądarki Chrome funkcji, która w odpowiedni sposób oznaczy strony, które ładują się zbyt wolno. Jak się ustrzec przed napiętnowaniem przez Google? W naszych artykułach i poradach wielokrotnie zwracamy uwagę na to, jak istotna jest prędkość ładowania strony. Wpływa ona na to, czy ktoś zdecyduje się kupić coś w Twoim sklepie, na zadowolenie z korzystania ze strony, a także na ocenę witryny w oczach Google. Ten ostatni element wkrótce może mieć jeszcze większe znaczenie, niż do tej pory. Wszystko przez zmiany, jakie Google… Artykuł Chrome oznaczy Twoją stronę, jeśli wczytuje się ona za wolno pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

 • Domena .eu – promuj swoją firmę w całej Europie
  by Aneta Rutkowska on 31 października 2019 at 14:06

  Artykuł Domena .eu – promuj swoją firmę w całej Europie pochodzi z serwisu Blog.LH.pl. Polska jest w czołówce krajów, które najchętniej sięgają po domenę europejską. Artykuł Domena .eu – promuj swoją firmę w całej Europie pochodzi z serwisu Blog.LH.pl.

Don`t copy text!